neznaiko: (женщина-кошка)
 Світлина від Tetiana Ostrovska.
Зрозуміло, що фото тварин в зоопарку - це дурня. Дуже рідко вони виходять гарними чи цікавими, завжди заважає решітка, ну і взагалі - хіба варто їх зберігати наче сімейний альбом? 
Втім трапляються настільки дивні створіння, що неможливо втриматися, щоб не зняти це. Коли цей птах ходив, перше враження було, що в нього якась хвороба, щось не так з його лапами. Як розглянути ближче, можна подумати, що до цього яскраваго тільця приліпили ноги іншого птаха, значно більшого за розмірами. Та пересадка пройшла успішно, тваринка чудово вправляється з кінцівками, що вркай не пасують їй. Дивитися на рухи велетенських пальців, коли пташка походжає своєю чудернацькою ходою, просто моторошно. 
На жаль, не запам`ятала, як зветься це диво і звідки воно. 

Між іншим, багато хто з нас має риси, що оточуючим здаються дивними. Цілком пересічна на перший погляд людина може такі екзотичні звички, які тільки доводять, що нормальних людей не існує. Причому, з боку воно здається чудною примхою, а для людини - необхідність, яка дозволяє миритися з дійсністю. 


neznaiko: (Default)
 


Ще одна спроба знайти відповідник вкоріненому "девичнику". Не дуже мені ця конструкція з дівич-вечором подобається. До того ж це може бути не тільки вечір, а і цілий день. Траплялися в мене такого напрямку заходи, які починалися просто з ранку і тривали теж до ранку. Тому це не вечірка і вказувати на пору дня тут не доречно. Вказати треба лише на гендерний склад учасників. Тому, може, просто "дівич"? Або вже, як говорить дехто з чоловіків "гадючник"?


neznaiko: (Default)
 


Як відомо, він протиставляє себе офіційній культурі і дає прихисток всьому, на що є цензура. Все те, що не дозволено, про що не говорять, те, з чого не прийнято робити продукт, що продається, все, що лишається за дужками пристойності і політесу - з цього багато чого вийшло. Прикладів багато і в музиці, і в кіно, і саміздат, і квартирники, і все оце. Культура протесту є закономірною відповіддю на числені заборони.  
Але в умовах відсутності цензури чи має цей термін право на життя? В умовах, коли заборонених тем не лишилося, а щоб привернути увагу, треба вигадати щось майже притиприроднє? Хіба правильно називати цим словом кожне нове і незвичне явище, яке потім стає і модним, і прибутковим?  
Чи існує зараз щось, що можна назвати андеграундом або вважати таким? Хто може, наведіть приклади, будь ласка. 
neznaiko: (Клео)
 Чи відчуваєте ви провину, якщо нічого не робите? Відчуття, що час минає , а справи стоять і все через ваші ліннощі, не дає розслабитися. Дехто просто не може всідити через свою потребу щось робити. Постійно метушиться, перемиває тричи все, що потрапить до рук, перевіряє кожний куточок, чи все там в порядку. Та і такі трудоголіки іноді перетворюються на пляжників, дозволяють собі бездіяльність.

Світлина від Tetiana Ostrovska.

в пошуках протягу )
neznaiko: (Default)
 


Випадково натрапила на цю книгу і подиву немає кінця. Пам`ятаю, що після фільму лишився присмак чогось невизначеного, недоговореного. Виявляється, кіно, не зважаючи на всю красу і видовищність, навіть не підступилося до сенсу книги. Більше того, схоже, що і наміру такого не було. 
А твір просто чарівний. Нашарування сенсів утвоює ту реальність, в якій ми зараз і перебуваємо. Де всі релігії визнають свою схожість і не припняють ворожнечу, і не пропонують чогось нового людині, що розувірилася. Де все вивчено, досліджено, пораховано, а тайни лишаються не розгаданими і погляд у бескінечність лякає. Де важко відрізнити ілюзію від реальності. Де не знаєш, що є справжнім, а що вигаданим, штучним, але від того не менш реальним. Де все вже винайдено, але доводиться щось винаходити знову. Там де " вже вкрадено до нас" лишається тільки грати в гру "вірю-не вірю" і робити реальним те, у що віриш. 
Гадаю, для кращого розуміння варто було б назвати книгу Житіє Пі. Можна згадати про живий гумор книги, розвести цілу філософію про ім`я героя і про способи сприйняття дійсності... і інші складові цієї натуралістичної казки.


neznaiko: (Гуцулка)
 
 Відомо, що всі борщі схожі і водночас всі вони різні. Борщ лишається борщем, але кожна господиня має свій власний рецепт. Хтось вважає долгом честі продовжувати родинну традицію приготування, а хтось вдається до експериментів. Втім, існує один маленький секрет, який покращить будь-який борщ, незалежно від способу приготування і імпровізіцій. 

Мені довелося дізнатися його під час праці в офісі, коли зайшла мова про цю важливу для всіх страву і всі почали обговорювати тонкощі, яких виявилося чимало. Тоді одна з нас і повідомила, що рецепт найкращого борщу вона знає від знайомої американки. Війшло це так. Американка, збираючись відвідати Україну, мала намір навчитися готувати справжній автентичний борщ. З цією метою вона, як прибула, вирушила на базар. Так вона мала досягти дві цілі: купити необхідні продукти, причому домашні, і розвідати тонкощі приготування. 
Всім відомо, що українські дівчата все вміють самі і терпіти не можуть, щоб їх повчали. Тому, коли до базарних жінок звернулася з таким питанням дівчина, та ще й іноземна, ті відчули свій зірковий час. Розповіли їй все-все з усіма можливими подробицями і варіантами, а вона записала. Потім приготувала і запросила друзів-українців на дегустацію. І всі визнали цей борщ неперевершеним. 

Щодо секрету, він дуже простий. Одна з тих жінок, які навчали, наполягала, що дуже важливим є порядок додавання складових до борщу. Особливо важливо вкинути картоплю одразу після буряка, а потім вже зажарку і не навпаки. Така дрібниця може здаватися незначною, але це дійсно вдосконалює і смак, і колір борщу. Тепер завжди пам`ятаю про це, а також про те, яким шляхом це стало мені відомим. 

Але не це мене вразило найбільше.

а що )
neznaiko: (женщина-кошка)
 

Нічний спосіб життя має такі безумовні переваги як спокій і прохолода. Час, коли вимикається пекло, з`являється щось схоже на вітерець, від кам`яних стін і плиток починає пашіти, вони віддають повітрю накопичене за день тепло, - може це і не зовсім прохолода. Але повітря ласкаве, а не пекуче як вдень, і примушує жаліти, що літо триває не весь рік. 
Щодо спокою, він теж відносний. Засинає телефон, вгамовуються авто на дорогах, замовкають інші звуки-свідки людської діяльності, присутность яких помічаєш, саме тоді, як вона припиняється. Мала б запанувати тиша, але ні, вона одразу наповнюється шелестом, шорохом, пташиними скриками. Кішечка спить поряд з квітковим вазоном як в летаргії. Вона наче перетворилася на кам`яну фігурку і зухвала миша проноситься просто перед її носом. Нерухома статуя вмить оживає, стрілою летить в кущі - просто Том і Джері, і в кущах полювання триває, а собаки вболівають і заважають. 
Шурхотіння дерев ще доповнюється голосами людей і нічних мотоциклів, ще в когось лунає музика, але це лише прелюдія. Коли перламутрово-сірі сутінки згасають, падає важка завіса ночі і на повну силу вступає оркестр. Цвіркуни чи цикади такі голосні, що стає цікаво, які ж вони мають розміри і де переховуються вдень. Якщо вимкнути ліхтар, оркестр теж замовкає. Так і бачу музикантів, що невпевнено оглядаються, не розуміють, чому софтіи згасли в розпалі концерту, не бачать нот. А тоді згадують, що можуть  грати по пам`яті, видихають і вжарюють з новою силою. Втім, пауза на кілька секунд гарантована при кожному вимкненю ліхтаря. 
Нарешті, все впорядковується. Концерт триває, але не заважає,  світло сяє, але не гріє, одяг не потрібен, повітря приємне як ніколи, саме час влягтися в крісло з кніжкою. Та ще не встигла зануритися, як почалися нові витівки. Цього разу до них вдався зовсім неочікуваний персонаж - Місяць.

Світлина від Tetiana Ostrovska.
ще фото )
neznaiko: (рыбка)

Світлина від Tetiana Ostrovska.

Ніколи не любила довго лежати на пляжі і не розуміла, як можна цілі дні так проводити. До цього року. Біля води і в тіні дерев можна відчути себе настільки добре, що лишати цей прихисток не буде жодного бажання. Навіть кількість людей поруч не напружує, а це справжня дивина. 


ще )
neznaiko: (плафон)
 


Світлина від Tetiana Ostrovska.

Насправді ця інсталяція має назву Остання п`ятниця перед суботою. Сенс зрозумілий - субота не той день, коли доречно працювати. А щодо наступного витвору - тут все складно. Фантазія вирує, але куди все це заводить і митця, і спостерігача не дуже зрозуміло. 

що там )
neznaiko: (плафон)
 
З віниками, мітлами, трусами, леопардовими лосинами, гумовими капцями, валютою і антикваріатом. Кришки для банок, ключі щоб закривати банки і відкривалки щоб навпаки. Різновиди посуду і спецій, крем для взуття, зубна паста. Яблука в пакетах на асфальті, сливи і абрикоси в відеречках під ногами і букети зелені в руках. І так біля багатьох станцій метро, яким би креативом їх не намагалися прикрасити. Єдине, чого немає в спеку, це молоко в пляшках від лимонаду. А може просто швидко розбирають.


Світлина від Tetiana Ostrovska.
neznaiko: (женщина-кошка)
 
... і, нарешті, можна дихати. Біля води теж непогано дихається, але цілий день там бути неможливо. Тому, чи не перейти не нічний спосіб життя...

Світлина від Tetiana Ostrovska.
neznaiko: (плафон)
 


Певно, що неможливо дивитися на світ з таких вікон і не уявляти себе на підводному човні або літаку, а то і в ракеті. Вся будівля з такими вікнами - це щось. і тут не може бути асоціацій з хобітами, скоріше з орденом ілюмінатів. 

Світлина від Tetiana Ostrovska.

Це один з цехів Турбоатома. Його ремонтують і зсередини і зовні. А що там буде - може, комусь відомо?ще фото )
neznaiko: (Default)
 


В спільноті Український переклад точиться дискусія про те, як перекласти вислів "унылое говно". Пишуть, що вже давно існує стале сполучення "понуре лайно", але воно не має відповідного емоційного забарвлення. Пропонують варіанти від "паскудна бридня" і "мезенна гидота" до "похмуре паскудство" і навіть "сум-журба". Наразі найбільше схвальних відгуків отримали "кіслі дрислі", але моя особиста думка полягає в тому, що такі меми не потребують перекладу. Деікі явища так влучно описані однією мовою, що перекласти іншими просто неможливо. Наприклад, дежавю, IMHO та інші сієсти не тільки точно описують думку або явище, а і нагадують про країни, ще ці думки чи явища зародилися. Тому вважаю за краще не чіпати УГ (як будь-яке інше) і лишити цей мем у первозданному вигляді.
neznaiko: (Ляля)
 Багато речей можна сприймати спокійно. Спостерігати відсторонено за проявами чужого життя. Якщо дівчина гарна, чому б не викладати нові фото щодня? А те, що, всі вони з одним виразом обличчя, та і пози майже ті самі, лише сукні завжди різні - то до краси не завжди додається фантазія і вміння цікавитися ще чимось, окрім красивої себе. 
Інша не така гарна, зате має багато інтересів і багато породожує. Тому вона може дозволити собі спам у вигляді безлічі постів з одним фото в кожному. Пейзажі, краєвиди, водоспади, стерті ноги, взуття, посмішка на тлі гірських хребтів. І так сто разів. Надзвичайно цікаво. І хоча фото класні і країна, де їх зроблено, далека і особлива, і треба радіти за людину, а не виходить. 
Зазвичай подібне викликає посмішку, іноді роздратування, та і воно шкидко минає, лишаючи тільки подив. 
Та іноді трапляються справжні перебільшення. Відео з малюком, який вчиться їсти самостійно, обливається кожною ложкою, але продовжує змагатися з супом. Це може розчулити і здаватися милим лише батькам малюка. Та і щодо власне батька не впевнена. Це видовище може бути приємним і цікавим тільки матусі і, можливо, бабусі, більше нікому. Нікого не хочу образити. Дружиш наче з цікавими людьми, спостерігаєш, що вони там декорують, фантазують, шиють, малюють, а тоді доводится боятися, чи не прикрасять вони стрічку наспупним досягненням - здоланням дитиною горщика. 
Тому затишнний Дрім - це порятунок і оаза, якби тільки не так багато лоліти. 
neznaiko: (Default)
 Позитивно, але трохи дивно... Не хочу нікого образити, та здається це краще втілення вислову "дурному не скучно і самому"
neznaiko: (Default)
 


Картинки по запросу Along the Shore (1914)
 Картина Джозефа-Едварда Саутолла Along the Shore (1914 р.) прикрашає обкладинку роману Софії Андрухович Фелікс Австрія. Книга дійсно виглядає привабливо, але кількість схвальних відгуків і премій, якими вона нагороджена, викликали побоювання, чи не приховалася під обкладинкою чергова попса. А там приховалося справжнє диво. Той випадок, коли недовіра була зайвою. 
1900 рік, Івано-Франківська ще не було, а було місто Станіславів і належало воно до Австрії. Детальні описи історичного контексту з безліччю подробиць реалістичні. Але разом з тим Феликс Австрія, Щаслива Австрія - це міфічна країна, населена янголами, демонами, морськими гадами і породженнями фантазії героїв. 
Все, з чого складаються прикмети часу, від політики до побуту, описано захопливо. А описи їжі і її приготування - це просто поезія. Такий прийом як списки,з`являється в тексті регулярно і додає якогось осбливого присмаку. Їжа займає багато уваги, до речі, як і з житті... Але читати цей роман - це як отримати запрошення на вечерю. Це не тільки і не стільки про їжу. І Не тільки про щастя, не тільки про Австрію, не тільки Фелікса, що горить і сподівається народитися знову... 
Раджу всім, кому цікавий не просто сюжет, тобто всім, хто хоче оцінити не тільки про що, а і як написана ця книга .
 Єдине зауваженя - це дуже велика кількість полонізмів. Раніше я думала, що це західні діалектизми, та як почала вивчати польську, бачу, що це саме полонізми і мені приємно, що можу розуміти значення цих слів. Напевне, вони ввійшли до вжитку в західних областях, але для решти українських читачив варто було б зробити пояснювальні позначки з перекладом.

Profile

neznaiko: (Default)
neznaiko

September 2017

S M T W T F S
     12
34 56 789
10 1112 13 14 15 16
17181920212223
24252627282930

Syndicate

RSS Atom

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 20th, 2017 07:33 am
Powered by Dreamwidth Studios