neznaiko: (джаз)
[personal profile] neznaiko
  Серед речей, які найбільше сподобалися Лялі в Ужгороді чи не головне місце посідає пам`ятник імператриці Марії-Терезії. На відміну від числених зображень цієї жінки вже в дуже дорослому або похилому віці тут вона зображена молодою і чарівною. Одразу віреться, що такій красуні можна було присвячувати цілі опери, як це робив Моцарт.Пам`ятник Марії-Терезії в Ужгороді символізує спільну з Європою історію. Під час правління імператриці Закарпаття перебувало під владою Австо-Угорщини. Сорокарічне правління Марії-Терезії відзначене численими реформами. Вона піклувалася про науку і мистецтво, засновувала університети, школи малювання, живопису і архітектури, рефррмувала гімназії, започаткувала освіту для простого народу, засновувала бібліотеки і обсерваторії. Між іншим. обмежила вплив церкви на народну освіту.
Марія-Терезія - ерцгерцоґиня Австрії, королева Угорщини і Богемії.

У 1775 році в знак прихильності до Австро-Угорської корони подарувала Мукачівській греко-католицькій єпархії – синьо-жовтий прапор. Більшість русинів тоді були греко-католиками і Мукачівська греко-католицька єпархія тоді була тут уособленням всієї духовної та світської влади. Священики мали значний вплив на місцеву громаду (зокрема треба згадати, отців Духновича та Волошина).

"Синьо-жовту стрічку дарувала і Марія Терезія єпископу просвітителю А. Бачинському. Це були кольори місцевих єпархій. Це і кольори прапора першої хвилі еміграції русинів до Америки. 1919 року з’їзд русинів пройшов також під синьо-жовтою фаною. До Чехословацької республіки Закарпаття входило також під синьо-жовтими стягами. З XVIII ст. до 20-х років узагалі не було іншого прапора на Закарпатті, окрім синьо-жовтого, - розповів Павло Федака. -Навіть кахлі XVII століття Невицького замку мають синьо-жовте забарвлення".

Марія Терезія Австрійська (13 травня 1717, Відень - 29 листопада 1780) - ерцгерцоґиня Австрії, королева Угорщини і Богемії. Повний титул - ерцгерцоґиня Австрійська, велика герцоґиня Тосканська, королева Угорщини і Чехії. Старша дочка імператора Священної Римської імперії Карла VI Габсбурґа.

Її прихід до влади 1740 року спричинив війну за австрійську спадщину.

1774 року заснувала у Відні, при церкві св. Варвари, греко-католицьку духовну семінарію (Барбареум) для навчання греко-католицьких священиків Австрійської імперії. З рядів випускників цієї семінарії згодом вийшло 6 єпископів, 10 професорів університету та єпархіальних семінарій, 8 ректорів семінарій і 8 письменників.

Правила близько 40 років, в Австрії відома як «королева-мати». Мала 16 дітей, двоє з яких стали в майбутньому цісарями — Йосиф II (співправитель Марії Терезії з 1765 р.) і Леопольд II.Profile

neznaiko: (Default)
neznaiko

October 2017

S M T W T F S
1 23 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 17th, 2017 04:08 am
Powered by Dreamwidth Studios