neznaiko: (во мгле)
[personal profile] neznaiko
  Це схоже на прогулянку по воді, але доступно більшій кількості людей, тому що крига - це і є вода, а зовсім не криза, як можна припустити з назви. Щодо кризи, вона в нас ніколи не скінчається, тільки переходить з форми загострення до менш помітних або прихованих форм.
  А крига вміє набувати несподіваних і привабливих форм і властивостей, бути одночасно красивою і небезпечною. Нетривала прогулянка сніжно-крижаним берегом крижаної річки може скластися з неочікувано великої кількості вражень. Одразу доводиться виконати кілька танцювально-акробатичних рухів, до не може не підвищіти настрій. Коли пристосуватися, можна рухатися впевнено, відновити майже нормальну ходу. Такую впевненою ходою вийти просто на авто, що потрапило в крижаний полон на безлюдному березі. Після вдалого вихтовхування водій пропонує підвезти рятівників і на повідомлення, що ми сюди спеціально приїхали погуляти, не знаходить відповіді.
Авто зникає і ми лишаємося самотні серед снігів і льдів, але тільки до тієї миті, коли бачимо річку зблизька. Вони вся обсипана чорними крапками і ті крапки живі. Це рибалки, сміливці, які вірять в могутність криги їх тримати. Просто якась секта, і дуже численна, всі її члени мають спеціфічне обладнання і справляють посеред річки свої дивні ритуали.
  На березі теж неможливо лишатися на самоті. Один за одним гуляють собаки у супроводі тепло вдягнених людей. Один собака так само тепло вдягнений і не дуже радий гуляти на такій холоднечі, тулеться до людей, а інший без одягу і з задоволенням стибає і по снігу, і по замерзлих калюжах, ламає тонку кригу, здіймає фонтани крижаної води, качається, обтрушується, радіє.
  Це ще не всі дивні поцінювачі прогулянок крижаними дорогами і застиглими водами. Вже вериаючись зустрічаємо дуже літню спортсменку. Вона не біжить, а просто дуже швидко йде, кулачки тримає високо перед собою, зосередженно дивиться вперед, прямує так впевнено, наче має чітку ціль десь там, серед криги і снігів.

Profile

neznaiko: (Default)
neznaiko

October 2017

S M T W T F S
1 23 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 17th, 2017 03:51 am
Powered by Dreamwidth Studios